Tohle je Daniel.

Daniel se narodil ve 26 tt, tedy o 3 měsíce dříve před plánovaným termínem. Měl pouhých 900 g a 30 cm. Druhý den po porodu u něj zjistili vrozenou vadu, atrézii jícnu. Atrézie je dobře řešitelná, avšak u tak malého miminka je operace velice riskantní.

Ve FN Ostrava byl nejmenším operovaným pacientem s touto vadou, zákrok dopadl dobře, avšak důsledky operace na tak malé tělíčko na sebe nenechaly dlouho čekat. Týden po operaci zjistili, že Daniel zakrvácel do mozkových komor. Od té doby už to byl jen postupný sled nešťastných okamžiků. Celková sepse organismu pak už jen umocnila nález na mozku a diagnóza hydrocefalu se stala nedílnou součástí Danielova života. 

Celkem Daniel prodělal do propuštění do domácí péče 8 operací, z toho 6 operací hlavy. V nemocnici strávil přesně půl roku, než byl propuštěn domů. Po rekonvalescenci začal s intenzivními rehabilitacemi, které Danymu velice pomáhají. 

V tomto raném věku jsou nejdůležitější a mohou ho posunout nejvíce dopředu. I když je Danečkovi biologicky již rok a půl, je na úrovni několika měsíčního miminka, jeho psychomotorický vývoj je opožděný. Avšak správně zvolenými pomůckami je šance posunout jeho vývoj dále a jednou ho dostat na nohy. Maminka v to pevně věří a nevzdává se toho.


Jak Danielovi pomůžou advenťáci?


Daniel teď nejvíce potřebuje rehabilitace, které jsou pro maminku, která o Danečka pečuje sama, velmi finančně náročné, proto bychom je Danečkovi rádi zaplatili.