Tohle je Jáchym.

Jáchymkovi bylo v červnu 10 let. Narodil se s nově vzniklou genetickou vadou, kterou má asi 12 dětí na světě, a která dosud nemá žádný název. Genetická odchylka (méně genů na raménku 6.chromozomu) způsobila těžké mentální i fyzické postižení, kvůli kterému je Jáchym celodenně odkázán na pomoc druhých při všech činnostech (nemluví, nechodí, 24h denně na plínkách). Navzdory všemu je to však velmi radostný chlapec a užívá si života. Péče o něj je sice náročná psychicky, fyzicky i finančně, ale Jáchymek to vrací svými úsměvy, projevy radosti a pokroky, o které se spolu s blízkými snaží. Vozí jej na hippoterapii, jezdí každý rok na měsíční neurorehabilitační pobyt do Sanatorií Klimkovice, berou Jáchymka hodně do přírody, a to díky speciálnímu vozíku i na kole, podporují jej v rozvoji jemné i hrubé motoriky… Jáchym má ještě 13letou sestru Ellen. Ellenka studuje na víceletém gymnáziu. Jáchymka miluje a hodně mamince pomáhá s péčí o něj. Tatínek s nimi nežije, jsou rozvedeni. 

Momentálně řeší otázku bydlení. Jelikož bydlí v malém dvoupokojovém bytě ve 2.patře činžovního domu bez výtahu a Jáchymek roste a těžkne (a sám nechodí), rozhodla se maminka pro koupi malého přízemního domku z 30.let 20.století na okraji jejich obce. Čeká je tedy totální rekonstrukce a úprava prostor tak, aby to vyhovovalo péči o Jáchymka. Na to bude potřeba kupa peněz a těch nemají nazbyt – maminka pracuje na 1/2 úvazek (z časových důvodů víc nemůže), 2 rychlerostoucí děti v péči, pomůcky pro Jáchyma neúnosně drahé, doplácení neurorehabilitační péče, dnešní ceny všeho… Nemají to lehké!

Jak Jáchymovi pomůžou advenťáci?

Moc rádi bychom mamince, která se o Jáchymka sama stará, pomohli s rekonstrukcí nového domečku, aby byl prostor vyhovující pro Jáchyma a aby se jim tam společně dobře žilo.