Tohle je Leonka.

Leonka se narodila extrémně brzy ve 23. týdnu těhotenství, její porodní váha byla 550g. 

Lea svůj boj o život vyhrála, ale co se jejího zdraví týče, tak vyhráno nemá. Má diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu a spastickou diparézu.

Velmi brzy Leonka začala s maminkou cvičit 4x denně Vojtovu metodu, která má vliv jak na motoriku tak i na mentalitu dítěte a začala dojíždět na rehabilitace. Několikrát také absolvovala lázně v dětské léčebně VESNA v Janských Lázních. Díky lázním pokaždé zaznamenala pokrok, i když pro jiné jen maličký, tak pro Leonku obrovský. Ve dvou a půl letech Lea začala lézt. Bylo to díky intenzivnímu cvičení a rehabilitacím.

Ve svých devíti letech dokáže holčička obstojně chodit za pomoci francouzských holí, zvládne i pár samostatných krůčků, ze kterých má i ona sama velikou radost. Díky cvičení se její motorika a stabilita výrazně zlepšuje. 

V únoru 2024  Leonku čeká závažná operace nohou v Motole, jedná se o operaci achillových šlach a stabilizaci chodidel. Poté bude mít Lea 12 týdnů sádry. Po sundání sádry musí ihned rehabilitovat, měsíc v Sanatoriu Klimkovice a poté v Axisu v Piešťanech.  

Lea navštěvuje běžnou školu, kde má svoji osobní asistentku, která jí je nápomocna ve všech činnostech denní potřeby. Mezi dětmi je velice oblíbená pro svoji stále veselou náladu a takový „nakažlivý“  optimismus.

Jak Leonce pomohli Advenťáci?

Zaplatili jsme rehabilitace, které Leonku čekají po operaci, aby i nadále mohla dělat pokroky v motorice.