Tohle je Lucinka.

Lucinka se již od narození potýká s hendikepy, které ji brzdí jak v pohybu, tak v komunikaci. Na svůj věk je velice inteligentní a kdyby mohla mluvit nezavřela by pusu. Lucinka má problém se svaly nejen na nohou, ale i v oblasti krku, z toho důvodu nedrží rovně hlavičku a nemá sílu mluvit. Proto si musí vypomáhat znakovou řečí, ale i přesto se moc snaží při znakování i povídat. 

Její odhodlání a sílu by ji mohl leckdo jen závidět. Kromě toho, že se učí zlepšovat znakovou řeč a zvládá spoustu věcí na dotykovém notebooku, je její nasazení při cvičení, kdy se snaží na 150 % a nepřipouští si únavu neuvěřitelné. Díky tomu se dostavují výsledky, kdy Lucinka ve svých sedmi letech dokázala úplně sama udělat pár kroků. 

Lucinka na svůj boj není sama, kromě maminky a starší sestry Zuzky jí dodává síly i její asistenční psí kamarádka Gita, která je pro Lucinku parťačkou do nepohody. Pravidelné neurorehabilitace, které jí moc pomáhají a posouvají ji dopředu nejsou bohužel hrazené pojišťovnou, a protože se v případě Lucinky jedná o opravdu ještě hodně dlouhou cestu, jsou pro její maminku finančně nákladné a ještě několik let nákladné budou. Proto by jí moc pomohl finanční dar, který by Lucince rehabilitace alespoň částečně uhradil.

Jak pomohli Lucince Advenťáci?

Zaplatili jsme Lucince pravidelné neurorehabilitace, které jí velmi pomáhají, posouvají ji dopředu a jsou pro Lucinku nezbytné.