logo of the website

O Adventním běhání

Jak tahle předvánoční běžecko-charitativní výzva vznikla, kdo za ní stojí a kam jsme se posunuli?

Od prosincových výběhů naší zakladatelky Babety, přes skupinu 20 kamarádů až po jedenáctitisícovou komunitu a vybrané miliony pro ty, se kterými se život nemazlil. Tady si přečteš všechno.

Jsme Advenťáci!

8,52 mil. Kč

Pro ty, se kterými se život nemazlil

63

Hrdinů, kterým jsme pomohli

11 500+

Advenťáků v naší komunitě

2015

Od tohoto roku pomáháme během

Začalo to v Berlíně

Dokážete si vybavit ten pocit, který máte na začátku ledna, když se v prosinci jen ládujete cukrovím a vaječňákem? Přesně ten měla Babeta, naše zakladatelka, každý rok. V roce 2014, když žila v Berlíně, si ale dala předsevzetí už v prosinci. Běhala každý den až do Vánoc a sdílela to s kamarády na Facebooku.

FB skupina pro 20 kamarádů

Právě tahle osobní výzva předznamenala první ročník Adventního běhání v roce 2015. Tehdy Babeta běhala v Praze a už ne sama, ale s kamarády, se kterými se ve facebookové skupině podporovali a motivovali navzájem. Na začátku adventu jich bylo 20, na Štědrý den už 250.

Co se nám už povedlo

Děláme dobro

Když bylo ve skupině přes 1000 nadšených běžců, napadlo Babetu, že by bylo fajn využít sílu rychle se rozrůstajícího Adventního běhání pro dobrou věc. Připojovalo se stále více běžců, kteří svoje naběhané kilometry začali měnit na peníze pro ty, se kterými se život nemazlil. S tím pomáhají i partnerské firmy, kterým tímto moc děkujeme. I to nás motivuje pomáhat nejen o Vánocích, ale v průběhu celého roku.

Ahoj, jsme Advenťáci!

Jsme komunita lidí, kteří milují běh a chtějí mu dát hlubší smysl. Motivujeme se a podporujeme – virtuálně v naší facebookové skupině, která má už více než 11 tisíc členů, ale taky naživo. Společně běháme již v 19 městech po celé České republice. O adventu, na závodech, jen tak. Naše heslo zní, že nikdy nikomu neutečeme. Sportujeme celý rok, hrdě nosíme svoje advenťácká trička a do kolonky „tým” v závodech nadšeně píšeme Advenťáci. Protože právě to jsme, skvělý tým!

Více na Advenťáci.cz