Začalo to tak, že jsme si říkali, že adventní čas je časem, kdy mají být lidi spolu, být na sebe hodní a navzájem si pomáhat. Proto jsme se rozhodli, že budeme adventně běhat nejen pro svůj dobrý pocit, ale také  svým během někomu pomůžeme.

Od roku 2018 tak Advenťáci skrze svůj neziskový Advenťácký spolek, z.s. pomáhají těm, kteří to nemají vůbec jednoduché.

Za pět let se nám podařilo získat 5.616.354 Kč a zlepšit jimi život 37 handicapovaným hrdinům, se kterými se život vůbec nemazlil.

Ale protože pomáhat je skvělé nejen během adventu, ale i během roku, a protože naši běžci jsou prostě báječní, tak jsme se rozhodli, že budeme pomáhat nejen během adventu a od roku 2021 pořádáme červnový charitativní Běh Advenťáka.

Jak tedy Advenťáci pomáhají?

No přece během, jak jinak! 

1. Pořádáme Adventní běhání a 25 dnů v kuse běháme. Každý den minimálně 30 minut. Oslovujeme firmy (kterých si za to moc vážíme a všude o nich nahlas mluvíme), které nás chtějí podpořit a které proplácí uběhnuté kilometry našich běžců. O tom, jak se s náma do toho můžeš zapojit i ty, a/nebo i tvoje firma, vždy s předstihem informujeme v naší facebookové skupině Adventní běhání.

2. Naši běžci ze skupiny Adventní běhání jsou úžasní a platí si své uběhnuté kilometry také. A to nejen během prosince, ale po celý rok. Chceš se k nám přidat a taky si platit svoje kilometry a pomoct těm, kteří to potřebují? Skvělé! Darovat peníze můžeš skrze naše kouzelné darovací tlačítko.

3. Máme náš advenťácký e-shop a zisk z něj jde také na pomoc. Minimálně 50 Kč z každé prodané věci letí na pomoc vybraným dětem/ lidem a jejich rodinám, a to ze všech prodaných věcí a po celý rok. Dárek, který udělá radost hned dvakrát (darované osobě a našim dětem) je ten nejlepší dárek, který můžete dát nejen sobě, ale i někomu ze svých blízkých. Náš e-shop je otevřený celý rok.

4. Pořádáme charitativní Běh Advenťáka. 200 Kč z každé registrace putuje na pomoc těm, se kterýmu se život opravdu nemazlil. Na to, jak vypadal minulý Běh Advenťáka se můžeš podívat TADY.

Chceš pomáhat s námi? 

Připoj se k nám a běhej s námi!

Máš firmu, nebo víš o nějaké, která ráda podpoří naši velkou partu v běhu, a tak i dětské bojovníky s osudem? Úžasné! Čím více peněz bude, tím více můžeme pomoct. TADY se nám prosím ozvi a vymyslíme, jak na to. Díky!