Jak Adventní běhání v Čechách začalo?

Ahoj! Já jsem Babeta a každý prosinec jsem se pravidelně přejídala a pak si v lednu vyčítala, kolik jsem toho “zase” přes Vánoce spořádala a od ledna měla předsevzetí “nežrat a sportovat”.

V roce 2014, když jsem bydlela v Berlíně, jsem prosinec poprvé strávíla tím, že jsem 25 dní v kuse běhala. Většinou sama. Fotky ze svých výběhů jsem sdílela na facebooku a virtuálně se podporovala s dalšími “adventně zapálenými” běžci z Anglie.

V prosinci 2015 jsem bydlela zase zpátky doma v Praze a nechtělo se mi běhat samotné. A tak jsem založila facebookovou skupinu Adventní Běhání, ve které na začátku bylo mých nejbližších 20 kamarádů. Naše skupinka se docela rychle rozrostla a najednou nás bylo přes 250.

My všichni jsem pak spolu 25 dní v kuse běhali, navzájem se podporovali a motivovali.

25.12. 2015 ale nebyl konec Adventního Běhání, jak by někdo možná čekal, ale spíš jeho fantastický začátek.

Naše skupina se od té doby rozrostla a v současné době máme téměř 8.500 členů. Každou středu vstáváme v šílenou ranní hodinu, abychom se v 6:45 sešli a proběhli se probouzející se Prahou, běháme spolu na prosecco, chodíme se spolu otužovat. A neběháme společně pouze v Praze, ale v dalších 11 městech po České republice. Jezdíme spolu na běžeckých závodech a navzájem si fandíme, běháme na východ slunce na Sněžku a spoustu dalšího. Jsme prostě jedna obří advenťácká parta.

Před pár lety jsem začala mít pocit, že by se nadšení a ta pozitivní energie, kterou všichni adventní běžci během prosinci generují, měla “nějak využít”, a tak jsem oslovila různé firmy a domluvila jsem se s nimi, že naše proběhané kilometry promění na peníze, za které nějak konkrétně pomůžeme někomu, kdo neměl v životě takové štěstí. A tak jsme v roce 2018 poprvé svým během pomáhali nejen sobě, ale i těm, se kterými se život vůbec nemazlil.

Jo a taky už se nám narodilo pár zbrusu nových miminích advenťáků a proběhlé už několik advenťáckých svateb.

Ze skupinky pár bláznů, kteří se rozhodli, že budou v prosinci běhat každý den, aby zůstali fit i v čase vánočním, kdy donutit se jít běhat je občas sakra těžké, se stala obří parta kamarádů, kteří jsou rozeseti po celém světě, kteří milují běh, a svým nadšeným běháním pomájí těm, kteří v životě neměli takové štěstí, a kteří se všichni každý rok nemůžou dočkat 1.12., protože se bude “zase” adventně běhat!

Zajímá Vás, kdo celé to Adventní běhání dělá? Parta adventních elfů. Kteří to všichni dělají po večerech, zadarmo a s neskutečným zápalem a nadšením. Bez elfů by Adventní běhání opravdu nemohlo fungovat. Jsou skvělí!

A co je důležité? Že milujeme všechny lidi, kteří jsou stejně zapálení jako my, anebo kteří by stejně zapálení jako my chtěli být.

V prosinci 2022 do toho půjdeme už po osmé. Už po osmé budeme 25 dní v kuse běhat a moc se na to všichni těšíme! Navíc každým svým během budeme pomáhat měnit život těm, kteří to potřebují.

Připadá ti to šílený? Šíleně dobrý? Přidej se k nám! Najdeš nás v naší facebookové skupině TADY.

A jestli tě zajímá, kdo to teda jako ta Babeta je, tak mě sledovat třeba na Instagramu TADY.