Tohle je máma Veronika.

A tohle je její příběh, slovy její kamarádky, která jí pomáhá.

Veronice je 43 let, cca 25let má diagnostikovanou roztroušenou sklerózu s progresivní formou. Žije sama se svým 15letým synem a asistenční fenkou v panelákovém bytě ve 2.patře. Její byt není zcela přizpůsoben vozíčku. 

Veronika navíc nedávno přišla o práci, díky které si mohla alespoň částečně platit rehabilitace, které jí pomáhají fungovat, a které pojišťovna neplatí. Teď je Veronika bez práce a bohužel i bez rehabilitací, takže se její stav zhoršuje.
Veronika vše ovládá pouze levou rukou, ostatní části těla má nepohyblivé, domnívám se, že pomocí rehabilitace by mohla aspoň trochu rozhýbat ruku a částečně jednu nohu.

Osobně jsem jí navštívila a má můj obrovský obdiv, jak vše zvládá, ale bohužel je její denní život tak vyčerpávající, že jí dochází síly a ani psychicky už na tom není dobře.Denní věci běžného života, které my zdraví lidé děláme pár minut, ona dělá hodiny….
Její syn jí neskutečně pomáhá, každý den jí nosí do koupelny, která není scela přizpůsobena invadnímu vozíku.

Jak mámě Veronice pomohli Advenťáci?

Veronice jsme zaplatili roční rehabilitace, tak aby Veronika mohla používat levou ruku a doufejme, že se jí díky intenzivním terapiím podaří rozhýbat částečně i jednu nohu.