Tohle je Jůlinka.

Jůlinka je pětiletá, usměvavá, statečná, pozitivně laděná, upovídaná a milující zvířátka, puzzle a korálky holčička. Je odkázána na 24h péči své maminky. 

S Jůlinkou se už od narození život nemazlil. Kvůli poloze koncem pánevním přišla na svět císařským řezem, během kterého došlo ke zlomenině pravého stehýnka. Následovala sádra, kvůli vrozenému oboustrannému vykloubení kyčlí absolvovala 2 těžké operace a byla 5 měsíců po prsa v sádře. Bohužel se zdravotní komplikace nabalovaly jedna na druhou, došlo k opakované zlomenině a následkem dlouhodobé sádrové fixace k trvalé hyperabdukci, kdy nedá nožičky úplně k sobě, ani je nenatáhne. Trápí ji časté plicní infekty, má problém s příjmem potravy, proto má přes břišní stěnu zavedenou sondu do bříška, bez které by trpěla podvýživou. 

V posledních měsících je jejím velkým pomocníkem a společníkem asistenční fenka malého knírače – Baruška. Společně s Baruškou se snaží překonávat své těžké životní překážky. Tráví hodně času rehabilitacemi, jak doma tak u fyzioterapeutů.

Když bude mít štěstí a protože je obrovská bojovnice, mohla by se Jůlinka v průběhu pár let alespoň postavit na vlastní nožičky a udělat pár krůčků, i když vozíček už zůstane jejím celoživotním věrným kamarádem.

Jak Julince pomohli advenťáci?

Aby se Jůlinka mohla postavit na vlastní nožičky, tak potřebuje intenzivní rehabilitace, které nejsou vždy hrazené zdravotní pojišťovnou. A tak jsme se rozhodli, že bychom moc rádi Jůlince na nožičky pomohli a zaplatili jsme jí rehabilitace na celý rok 2024.