Tohle jsou bráškové Šimon a Matěj.

Dvojčata Šimon a Matěj se narodili předčasně v 31. týdnu těhotenství. Po porodu nastali různé komplikace a ve dvou letech byla oběma chlapcům diagnostikována dětská mozková obrna. Dnes je jim šest let. Jejich chůze je nejistá, mentální vývoj na úrovni desetiměsíčního dítěte. Před dvěma lety byla oběma chlapcům diagnostikována epilepsie, která péči o chlapce ještě více komplikuje, jelikož záchvaty bývají nečekané a časté, péče o chlapce je velmi náročná a vyžadují nepřetržitou pozornost.

Vzhledem k stavu a vývoji chlapců je potřeba nakupovat chlapcům speciální ortopedické boty, speciální vozíčky, kočárky, hygienické potřeby, které jsou taky velmi finančně náročné. Rodina je závislá na finanční pomoci. Nároky na péči o chlapce vysoce převažují nad dávkami, které na chlapce rodina dostává od státu a díky nemoci tatínka je rodina ve velmi těžké finanční situaci.

Jak pomohli Šimonovi a Matějovi Advenťáci?

Aby se kluci mohli bezpečně dopravovat na všechny své důležité rehabilitace, rodina potřebuje přizpůsobit jejich rodinný automobil. Konkrétně je potřeba zpevnit podlahu, instalovat kotvící zařízení a další úpravy. A tohle se Advenťáci rozhodli zaplatit.