Tohle je Šimon.

Šimonovi je 13 let a má genetickou vadu Dravetové syndrom, která se projevuje těžkou formou epilepsie. První epileptický záchvat se u chlapečka objevil po běžném očkování a od té doby se rodičům a Šimonovi zcela změnil život.

Šimonovi bylo provedeno genetické vyšetření a určena diagnóza syndrom Dravetové, těžká forma epilepsie, která bývá dost často farmakorezistentní, což se bohužel přihodilo ŠImonovi. A tak při dalším 40-ti minutovém epi záchvatu nastal stav Status Epilepticus (mezi jednotlivými záchvaty nedochází k nabrání vědomí) a Šimon se dostal do vigilního kómatu a byl 14dní v umělém spánku.

Po probuzení z umělého spánku se z chodícího, mluvícího, usměvavého chlapečka stal ležící, nevnímající a skrze své okolí koukající děťátko, které vůbec na nikoho a na nic nereagovalo. Rodičům v té době doktoři doporučili, aby Šimona dali do ústavu, ale to by rodiče za žádnou cenu nedopustili, a tak se dali do boje.

Díky různým cvičením s maminkou a neuro rehabilitacím, které Šimon postupuje třikrát ročně už to není jen ležící dítko, ale chlapeček, který sám ujde i tři kilometry. Cílem Šimonovi maminky je, aby se z něj stal co možná nejsamostatnější kluk.

Jak Šimonovi pomůžou advenťáci?

Naším cílem je zaplatit Šimonovi roční neurorehabilitace, které neplatí pojišťovna.