Tohle je Barborka.

Barborce je 11 let. Narodila se ve 38. týdnu těhotenství jako dvojče svého bratra Daniela z bezproblémového těhotenství. Ve dvou měsících věku musela Barborka podstoupit složitou operaci vrozené srdeční vady, kterou jí doktoři zjistili tři dny po narození. Při operaci došlo ke krvácení do mozku, které zapříčinilo problémy s pohybovým aparátem.

Barunka denně rehabilituje, díky čemuž se dnes pohybuje přískoky a zvedne se do vysokého kleku, nicméně jí její tělo nedovolí se postavit na vlastní nohy.

Je to velmi živá holčička a velmi ráda si hraje se svými vrstevníky, miliuje jízdu na tricyklu, výlety a různé akce, vždy ale potřebuje mechanický vozík a asistenci druhé osoby.

Jak Barborce pomohli Advenťáci?

Rehabilitace, které navštěvuje 2krát týdně po dvou hodinách v rehabilitačním centru „Krásná rehabilitace“ v Klimkovicích jsou pro Barču velmi důležité, protože stále pracuje na tom, aby se postavila na vlastní nohy a mohla být aspoň částečně soběstačná. Tyto rehabilitace jsou ale nehrazené pojišťovnou a velmi drahé. My jsme Barče zaplatili rehabilitace na celý následující rok, aby si rodina mohla trochu oddychnout a trávila více času jinýmu aktivitami než sháněním peněz na rehabilitace.