Tohle je Nelinka.

Nelinka se narodila před osmi lety jako zdravá holčička. Po třech dnech od narození se u ní objevila novorozenecká žloutenka s velmi vysokými hodnotami. Po několika dnech se ze zdravého miminka stala holčička se zkroucenými ručičkami a těžkou diagnózou. Aby toho neměla málo, rozhodla se jí její maminka, když byly Nelince 4 roky, vzdát a umístit ji do ústavu. Její babička a dědeček se ale rozhodli, že Nelinku do žádného ústavu nedají, vzali si ji k sobě a s láskou o ní pečují. Z ležící holčičky společnými silami dokázali udělat hyperaktivní slečnu, která neposedí.

Nelinka má dětskou mozkovou obrnu, spasticitu dolních končetin, nemluví, chodí pouze za dopomoci druhých a má další onemocnění slučitelných s její diagnózou.

Nelinka je u prarodičů čtvrtým rokem a za tu dobu absolvovala operace nožiček, spoustu rehabilitací a cvičení a také operaci kyčlí. Která jí ale bohužel díky spasticitě svalů a uvolněným vazům občas vypadává a Nelinka kvůli tomu trpí trpí nesnesitelnými bolestmi každou noc. V současné chvíli ale nemůže, dle doktorů, podstoupit další operaci a musí se počkat, až trochu povyroste. Pomoci Nelince mohou speciální rehabilitační centra, která se specializují na cvičení v oblečku pod dohledem zkušených fyzioterapeutů a speciální ortéza, ve které budou její kyčle zafixované. Cvičení v oblečku pomáhá, ale její prarodiče nemají na tyto rehabilitační centra peníze a pojišťovny je neproplácí.

Jak Nelince pomůžou advenťáci?

Moc rádi bychom Nelince koupili speciální ortézky na nohy, díky kterým (společně s pravidelnými rehabilitacemi), by mohla Nelinka začít chodit a přestala by mít problémy s bolestivým vypadáváním kyčlí.