Tohle je Michal.

Michalovi je 15 let a narodil se s vrozeným hydrocefalem a měsíc po narození mu byl voperován shunt. Od 3 měsíců žije s prarodiči a tetou, kteří se o něj celou dobu starají. Během prvních dvou let se přidala epilepsie, kvadruplegie, hypotonie, zraková vada a těžká mentální retardace. Od narození cvičil Vojtovu metodu a neurorehabilitace. Dokud to bylo možné jezdil na hipoterapie, které mu velmi pomáhali. Jezdí často na feldenkraisovou metodu, dětskou jógu a kraniosakrální ergoterapii. 1x za dva roky létí za delfínama, kteří dělají zázraky. 

Míša je na úrovni dvouletého dítěte, ač nemluví tak velmi dobře rozumí co se po něm chce, pochopí vtip a vyjádří svůj názor, když se mu něco nelíbí. Je to stále malé dítě ve velkém těle. Je to hodný kluk, který má radost ze všeho co zvládne sám. Nechodí, ale po zemi se dostane tam kam potřebuje když chce. 

Teď je po velmi náročné operaci kyčle a čeká ho velmi náročná dlouhá rehabilitace, aby se dostal zpátky a mohl zase sedět a hýbat se.  

Jak Michalovi pomůžou advent’áci?

Rádi bychom přispěli Michalovi na rehabilitace, které jsou pro něj velmi důležité, aby se mohl rozhýbat, zase se sám pohybovat po zemi, sedět a ulehčit prarodičům manipulaci s ním.