Tohle je Teodor.

V pátek 13. května 2022 se rodičům narodil Teodor. Těhotenství probíhalo bez komplikací, až na jedné rutinní kontrole zjistili, že Teo už nějakou dobu nedostává živiny a kyslík z placenty. Na svět proto přišel do hodiny po tomto zjištění akutním císařem ve 32 tt. Bohužel z těžkého startu nevyvázl bez následků, prodělal krvácení do mozku IV. stupně. 

Teouškovi bohužel v hlavičce už navždy zůstalo několik děr, které přinesly hrozivé diagnózy perivertikulární leukomalácie a DMO – spastická tetraparéza.

Při propouštění z nemocnice nedávali Teovi mnoho šancí na běžný pohyb. Jeho maminka je ale zvyklá se nevzdávat, a tak od začátku bojovala a hledala možnosti, jak mu pomoci, hlavně pomocí cvičení.

V březnu dostal Teo 25 injekcí botoxu do celého těla a začal spolupracovat s novou terapeutkou Petrou, která má sama DMO. To mu bylo čerstvě 9 měsíců a neuměl se sám ani otočit na bříško. Díky botoxu a speciálně nastavenému cvičení ale začal dělat neuvěřitelné pokroky a o šest měsíců později začal dokonce lézt, což je, jak říká jeho neurolog, malý zázrak.

Teodorek je úžasně veselý a zvědavý, a jeho rodina se mu snaží dát co nejvíce možností, jak dosáhnout jeho maximálního potenciálu.

Jak Teodorovi pomohli advenťáci?


Teo bohužel neumí sedět, takže ve svém kočárku musí ležet. To ho ale již vůbec nebaví. A tak jsme Teovi koupili speciální rehabilitační kočárek, ve kterém může mít zafixované tělíčko a může v něm bezpečně sedět, koukat na svět kolem sebe a objevovat ho.